יצירה תורנית חופשית


פוסט מעניין שאני חושב שכדאי לשתף את כולו – למקור פה בלינק.

כמה חרדים זכו בפרס נובל? כמה חרדים הפכו לסופרים בין לאומיים? מדוע איננו זוכים לקדש שם שמים בתחום היצירה התרבותית?

מי מאיתנו, אלו שבעשור השלישי בחייהם לפחות, לא נתקל במכות בחיידר או בעוד מעשים לא ראויים. והנה אימצנו נורמות משופרות יותר ומלמדים כבר מאמינים שהכאת תלמידים חלשים מהם היא לא הדרך הראויה. וזאת לאחר שהציבור הפנים השפעות מערביות בתחום. ובכך נמנע סבל מיותר מילדים רבים.

וכמו שכאן אימצנו רעיונות "מערביים" חדשים ובכך שיפרנו את החינוך התורני, מי יודע כמה רעיונות הולכים אצלנו לטמיון רק כי אין לנו עיתונות וחשיבה עצמאית בחברה החרדית.

מתייונים או מתנוונים

הכיצד שעלינו נאמר שאנו עם הספר – ומי כמו החברה החרדית אשר שקועה בלימוד התורה במסירות נפש רבה מתוך ספרים רבים, יום יום, ועדיין לא הצלחנו להגיע לפרסום עולמי בתחום היצירה הכתובה.

ונשאלת השאלה האם אנו מחויבים לבחור בין התייונות להתנוונות?

בנוסף, אנו החרדים החשופים לעולם המודרני ורגילים להיחשף לעיתונות ולסיפרות שהיא מחוץ למגזר שלנו כשיש כאלו שבתחומי חופש המחשבה החופשית נחשפים בעיקר להגות ורעיונות שכותבים חוץ מגזריים כתבו.

וכי מדוע יגרע חלקנו ואנו לא נוכל לקדם קול תרבותי שלנו שיאיר כאבוקה למרחקים. אור לנו ואור לגוים.

מדוע אנו הרוצים לצרוך רעיונות חופשיים צריכים להתקשות למצוא זאת אצלנו וזקוקים לרעות בשדות זרים?

מסכה חילונית לזהות חרדית

אדם הרועה יותר מידי בשדות זרים יכול חלילה לאמץ לעצמו זהות דואלית של מסכה חילונית לזהות חרדית. אדם כזה יכול לשאוף להיות חלק מתרבות חיצונית לו כשמבחינת מצוות הוא עדיין נשאר דתי. אולם הוא אינו מכבד את הנורמות הנהוגות אצלו בקהילה החרדית בגלל חוסר הכבוד להגות של המגזר מחוץ למגזר שלנו.

מרחב כתיבה חופשי ותורני

לפיכך חשוב לקדם חשיבה חרדית כוללנית חופשית לכל תחומי החיים. העניין ישפיע לקידום חידושים, למניעת ניוון ושחיתות לשמירה על צעירי הצאן שלא יתקלקלו ולקידום חברה מוערכת יותר ולקידוש שם שמיים.

דבר זה ניתן לקדם על ידי מרחב כתיבה חופשי שיאפשר יצירה מתוך העולם התורני שלנו.

כמו כן, האדם נברא על ידי הקב"ה חופשי במחשבתו. ובחברה שבה מדכאים מסיבות שונות חשיבה עצמאית פומבית, ניתן לחוש דיכאון שהרי האדם חש לו בודד בעולמו כשאינו יכול לתת דרור למחשבותיו ואז יש מעטים הנטושים את צור מחצבתם ויש שמתרגלים לחנוק את עצמם והופכים פסיביים. ועל כן שומה עלינו לקדם יצירה תרבותית.

הקב"ה איפשר את היצירה האנושית כדרך להועיל לאדם ולעולם ויהי רצון שנקדם את היצירה החרדית הכתובה ונחדש ימינו כקדם.

17 מחשבות על “יצירה תורנית חופשית

 1. max maxmen

  כל כך הרבה שטויות הפוסט אחד.
  פרס נובל זה הברומטר לספרות תורנית?
  הברומטר לספרות תורנית זה לוויה של מיליון אנשים ונשים וטף, לאדם זקן בן 95.
  הברומטר לספרות תורנית היא כמה אנשים לומדים את זה (ולא רק קוראים ולפח).
  הברומטר לספרות תורנית זה בכמה בתי כנסיות ובתי מדרשות הוא עומדים בגאווה ומשומשים מרוב שימוש.
  הברומטר לספרות תורנית היא כמה דורות הספר שימש מיליונים וישמש בעתיד למיליונים.

  לגבי יצירות: יש מישהו או חברה כלשהי או מדינה, שעשתה משהו שדומה לאוצר החכמה שכל אדם מחזיק בספריה שלו מעל 100 אלף ספרים? אם יש דבר כזה פרס נובל לנבלים, לא מגיע פרס נובל לארז סלע הממציא של האוצר?
  https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A8%D7%96_%D7%A1%D7%9C%D7%A2

  פרויקטים כמו שוטונשטיין על תלמוד הבבלי והירושלמי
  רש"י כפשוטו עוד ועוד שאין בית כנסת בעולם שהיא לא נמצאת. אין בית ספר שלא לומדים מהחומש הזה.

  בקיצור מי שכתב את הפוסט כנראה אין לו מושג ירוק לא בציבור המערבי וק"ו אין לו מושג ירוק בציבוריות החרדית.
  לגבי מכות בבית ספר: גם בזה אין לו מושג ירוק. אם היו מכות בחיידרים, זה כי למדו את זה אצל המערב הרי המערב ידוע בחינוך הנוקשה. אבל לרוב אין חיה כזה מכות בתרבות היהודים במיוחד מכות לבוגרים ומבוגרים שקיים בכל התרבויות המערביות = המשטרה עם מקלות.
  העמים הנאורים שכל כולה זה שוטר עם רובה = תרבות כפייתית, לא יכולה ללמד יהודים שלא מחזיקים שוטרים עם רובים ומקלות.
  לגבי חופש מחשבה במערב: גם בזה כותב הפושט מדומיין עד טירוף.
  המערב לא חידש כלום מאז נמרוד = זה שהמציא את בני המשטרים הפנאטים. כל בני המערב הם שטאנץ אחת. אייך אפשר מיליארדי אנשים עם אותו שטאנץ?! בכל תחום, אם זה בספרות ואם זה במוזיקה ואם זה בקולנוע ואם זה בתקשורת ובמדיה ובמחשקים ובשיטות הכלכליות ובפוליטיקה ובסוגי המשטרים. אייך זה אפשרי?! אלא אם הם כולם רובוטים פנאטים נטולי חופש חשיבה ונטול חופש פעולה!!
  מה שאין כן החרדיות מורכבת ממאות גוונים שונים = חופש פעולה וחופש חשיבה וחופש יצירה.

  לסיום:
  התרבות היחידי בעולם שעוד ספרים זה דבר שמשגשג ומשגשג בעולם המודרני, זה החרדים. אבל מה הטעם לדון עם מישהו שמדבר מהבטן בלי להכיר את העובדות.
  אני אדם שצרכתי הרבה ספרות של המערב, ואת הספרים הגדולים מהתרבות המערבית אפי' אי אפשר להשיג בחנויות.
  כמה זמן לקח לי להשיג את הקפיטל?! רוב בעלי החנויות לא הכירו את הספר.
  ספרי חנה ארנדט למשל. לא היה בנמצא. תמיד לבסוף למדתי לקנות ספרים ברשת מאנשים פרטיים כי אין אתם בחנויות.
  ספרי ג'ון לוק ורוב ספרי ההגות והפילוסופיה המערבית. רק ביד שניה אפשר בקושי להשיג אותם.
  ואין איש המערב אחד לנשמה שעשה אוצר החכמה לספרות המערבית ככה שאם אני רוצה ללמוד, כל ספר מערבי היא לא בהישג יד.

  לסיום עוד נקודה חשובה שתסביר את ההבדל בין המערב ליהודים החרדים.
  במערב אם אין למדינה אינטרס לשמר ספר כלשהו (כמו הקפיטל וספרי חנה ארנדט בישראל), אז פשוט הספר נכחד בהמשך הדורות. כי ההמון לא מעביר ספרים לילדים שלהם, זה תמיד עניין של המדינה.
  ביהדות, כל הספרות נשמרת ולא על ידי מדינה עם אינטרסים, אלא על ידי ההמון העם שמעביר ומהדיר תמיד את הספרים לדורי דורות.

  Liked by 2 אנשים

  1. max maxmen

   אגב: שלחתי את התגובה הזה גם בפוסט המקורי. ומה אתה חושב, שהוא נותן חופש ולא מחק מיד את התגובה?! אתה מבין עם מי יש לנו עסק. אם בן משטר קלסי פנאט שאומר "אל תבלבל אותי עם עובדות"

   Liked by 1 person

      1. max maxmen

       תמשיכו בכיף לספר לעצמכם סיפורים אבל בתכלס תגובתי לא קיימת שם. (בדקתי הרגע בשעה 11:05 – 2022\03\31. תמונת מסך תראו כאן https://twitter.com/maxmen111/status/1509442843676483587)

       צנזורה אפשרית אלא בחברה עם שוטר ורובה. צנזורה בלתי אפשרי בחברה חופשית כמו היהודים (החרדים) כי פשוט אין מערכת משטרית.
       מנגד ידידי היקרים. לעולם, אבל לעולם, בן משטר לא יכול לדבר על חירות וחופש. הרי בגלל שהוא נגד חירות וחופש הוא מקים על עצמו ריבון אדם על אדם ועוד עם שוטר ורובה.
       בתכלס מכל המיליון גוונים של היהודי, היהודי היחיד שבגד בכל הגוונים היהודיים, הוא זה שהקים על עצמו ועל שאר היהודים בארץ ישראל, ריבון אדם על אדם. הוא היהודי היחידי שלא מאמין בחירות האדם בכלל ובחירות היהודי בפרט.
       שאלת המיליון דולר היא אייך זה אפשרי? אייך אפשר להפוך את היהודי לבן משטר?! הרי כל פילוסופי העולם תמיד דיברו על כך בהתפעלות אייך גזע\עם שלם שורד אלפי שנה בלי משטר ושוטר. קחו דוגמית מפילוסוף פוסט מודרני "ליהודים היה מקום גדול בתקופת הנאורות באירופה, וגם במהפכות הסוציאליסטיות והקומוניסטיות. בלעדיהם, אירופה לא הייתה מגיעה להישגים האלו. במקום שאנחנו נהפוך כולנו להיות כמו יהודים, היהודים הציונים הפכו להיות בדיוק כמונו. כלומר, הזהות של היהודים-הישראלים מחוברת לחלוטין לטריטוריה, וכרגע היא מוגדרת רק על ידי טריטוריה שבה הם רואים את עצמם – על פי חוק של מדינת ישראל – כגזע בעל פריבילגיות על פני הילידים". (סלבוי ז'יז'ק)

       אז התשובה היא. מול ההמונים זה קל = שוטר. מול היותר משכילים?! הם מספרים לעצמם סיפור!! כמו הפוסט ההזוי הזה – .
       תחשבו על זה. לרוב אדם שהגיע לפרס נובל, הוא בדרך כלל אדם שיצא נגד הממסד והמשטר. איינשטיין היה יהודי טיפוסי שכזה. וגם דן שכטמן. כלומר רק אצל בני משטר צריכים לדברן את העבדים עם פרס נובל.

       Liked by 1 person

 2. arikbenedekchaviv

  היו תקופות בהן יהודים חרדים הכירו חכמות עולם וכתבו מבלי חשש לרגע. נזכיר ונזכור את פילון האלכסנדרוני, כדוגמה אחת, נזכיר את הגאון הרמב"ם, את הגאון רשב"ג, או עמנואל הרומי. כולם אנשים שעסקו בתורה וגם כתבו דברי ספרות או ספרות "חיצונית". ולא נשכח את חתן פרס נובל עגנון, שהיה דתי [ לא פחות ממקס הזועם], שמה שהוא ידע לצערי אינני רואה מקבילה אצל מקס בכתביו האחרים.

  Liked by 1 person

 3. GeorgVon1 מאת

  למען האמת איני מבין את מקס. נשמע שהאיש חי לעצמו ולא מצליח לתקשר. זה נחמד להיות ייחודי. אולם צריך לתקשר עם הסובב ולא לדבר בצורה בלתי מובנת.

  המערב לא חידש כלום מאז נמרוד? מה הוא עיוור?!
  אצל החרדים יש בעיות כי הם למדו זאת מהמערב? מה זה רלוונטי – המערב כבר הפסיק אצלו את הבעיות הללו.

  הוא חרדי שנתקל בספרי מחשבה של לוק, ארנדט ומרקס וקשה לא לרכוש. מכאן הוא מוכיח שהחרדים חכמים והחילונים עדריים בדפוס אחד. ליצן – חילוני משכיל קונה הדברים בקלות ברשת לא מחפש רק בחנות יד שניה.

  אצל החרדים יש אלפי גוונים? עם כל הדיכוי?
  אני לא מבין מה הוא הוזה או לוקח.

  פעם לא הייתה סתירה בין השכלה לאדיקות בדת וחרדה לה'. כיון אצל הרוב יש. וגם עם מקס יגיד שאצלו זה לא כך או באידיאל זה לא כל. המציאות הסטטיסטית מוכיחה המצב של החרדים ונראה שהוא בוחר להיות או בעל כורחו מנותק מהמציאות

  אהבתי

  1. max maxmen

   צדיק. חידוש זה שיחרור מהמשטר של נמרוד = שיחרור אדם מריבון אדם על אדם. וכל כל זמן שזה קיים, אין כאן חידוש. מה כל כך קשה להבין את דברי כאן?
   היהודים עם המצאת החינוך והמצאת הכתיבה להמונים = מספרות הלכות עד אגדות וכו' וכו', מיתרת את השוטר והמשטר = מיתרת את ריבון אדם על אדם.
   אם אתה לא קולט את זה. אתה באמת בן משטר כבול עם מסך של ברזל.

   לגבי מכות: בן משטר כולו מושתת על שוטר עם מקל. אני באמת לא מבין למה צריך להסביר כל דבר מיליון פעם. אמרתי שלגבי חינוך ילדים, כל קהילה וכל גון למד את זה בסביבה שלו. בכל אופן זה שאלה של תרבות\מוצא. ולא קשור למהות של היהודי כשלעצמו. אחרת לא היה הבדל בין ספרדים לאשכנזים בעניין הזה למשל.

   הדוגמא שנתתי לגבי הקושי למצוא ספרים. זה לא להוכיח שהחרדים חכמים (לא צריך להוכיח את זה הרי חכמה תלוי באינדיבידואל ולא בישות דמיונית שאתה קורה לו "חרדים"). אלא להוכיח שספרות זה לא דבר כל כך פופולרי אצל בני המשטרים המערביים.
   תעזוב. כמה חניות ספרים יש בכל ירושלים באיזור הלא חרדי וכמה חניות ספרים יש באיזור הקטן של החרדים?!

   כן החרדי\היהודי הוא עם מיליון גוונים שאין אפי' קשרי נישואין ביניהם. תחשוב על אפשרות שירושלמים מתחתן עם חסיד גור וההפך.
   הרי הברומטר מה מבדיל בין גוון לגוון זה האי קשרי נישואין.
   אגב אתה מרגיש את הכשל במשפט שלך – "אצל החרדים יש אלפי גוונים? עם כל הדיכוי?" – זה קלסיקה הנחת המבוקש.
   בכדי לדכה צריך מערכת, ואין מערכת יהודית זה אלפי שנים.

   אין השכלה במערב. יש לימוד וחקר הטבע. ועל זה היהודי סומך עליהם על דרך חכמה בגויים תאמין (מה שאין כן תורה בגויים אל תאמין כי כל התורה מושתתת על שוטר עם רובה), ולכן זה מיתר את הצורך לעסוק בהם.
   השכלה יש אלא אצל היהודים החופשיים שהם מצליחים זה אלפי שנה להתקיים בלי שוטר עם רובה, ומשתמשים עם המדע של הגויים במושכלות והרבה יותר ממבני המשטרים.

   אני הדגים לך את הנקודה החשובה כאן בטוב טעם עם דוגמא מאלפת.
   חקר המדע המערביים הגיעו למצב שאפשר למנוע הולדת ילדים פגומים רח"ל, על ידי בדיקה דם פשוטה.
   חשבנו שהמשטר יאמץ את זה בחום ואפי' יחוקקו חוק מיוחד שתמנע הולדת ילדים עם פגמים רח"ל. וזה לא קרה.
   אצל החרדים שאין להם משטר ואין להם מישהו סמכותית שיאמר להם מה ואייך ומי ומתי. ותראו פלא, לא נסגר שידוך בלי בדיקת הדם הזה. זה נקרא בדיקת דור ישרים שכל בחור ובחורה עושים בגיל 17. בכל הקהילות מכל הגוונים עושים את הבדיקה הזו.
   היה יהודי שסבל מיזה וחקר ובדק וראה שאפשר למנוע את זה. וסיפר לכולם וכולם עושים את הבדיקה.
   ראו כאן בויקיפדיה https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%95%D7%A8_%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%9D

   קחו גם את נושא הקורונה. מי הקדים לפתוח את הבתי ספר? המשטר או החרדים?!

   לסיום:
   כל זמן שהמשטר קובע למי מותר ללמד מדע ומי לא. לחרדים אין דרך ללמוד את זה, אלא במקומות של המשטר. ואת זה החרדי לא יכול מסיבות מובנות = צבא וסביבה לא נוחה.
   אבל אם המשטר ישחרר את המגבלה של ללמד מדע, השוק החופשי יעשה את שלו.
   אז בואו ידידי היקרים. הדיכוי זה המשטר ולא היהודים החופשיים שלא יכולים לדכה מעצם זה שאין להם משטר וסמכות.

   אהבתי

 4. max maxmen

  בוא נעשה סדר (הרי אין טעם בוויכוח סרק למען הוויכוח נטו).
  כולנו מודים שאפי' שיש אחדות הבינה באדם (= השכל האלוהי 1+1=2 שוכן בכל אדם מיום היוולדו), כל אדם הוא שנונה פיזית (= הדי אן אי ותביעות האצבעות השונות והפרצופים), וק"ו שונה בדעתו.
  ואז שאלת המיליון דולר היא אייך אפשרי לקבץ אותו תחת ריבון אדם? ומה שמטריף אייך מצליחים להפוך את האדם השונה מהאחר, לחשוב אותו דבר ולאהוב אותו דבר וכו' וכו'.
  על פניו התשובה הנכונה שיכול להסביר את זה, היא חלוקת העבודה. כלומר בני אנוש חושבים שחלוקת העבודה מקלה על החופש. וזה נכון. האדם המודרני לא יכול אפי' להוליד את ילדיו. הוא חייב מחלקת יולדות. האדם המודרני לא יודע אייך וממה עושים לחם. בקיצור "חלוקת העבודה" היא הסגולה שכביכול מקבצת את בני אנוש תחת מערכת חוקים כלכליים.
  אבל מעבר לכלכלה, עוד היו אמורים לראות הבדלים בין בני אדם. אז אייך בכל זאת האדם המערבי הוא אותו שטאנץ?! (שני פירושים למילה 1.תבנית קבועה 2.דפוס פעולה קבוע).
  וזה לא מכורח להיות ככה. והיהודים הם ההוכחה לכך. כלומר היהודי נמצא באותו חלוקת העבודה האנושית ואפי' מצליח יותר מכל גזע אחר בכינוס ההון הפרטי. ובכל זאת היהודי תמיד ידע עם כל הכבוד לחלוקת העבודה, החינוך שלי הוא פרטי ולא מה שנקרא ממלכתית משטרית. ולא רק אצל המשטרים היהודי הקים לעצמו חינוך פרטית. אלא גם בתוך היהודים כל עשרה איש מקימים חינוך פרטי. מכאן כל הגוונים של היהודי.
  ברגיל חושבים שזה בגלל הגולה. אבל זה בכלל לא נכון כי הרי באותו מקום באירופה היו אלפי סוגים של היהודי. באותו מקום בארץ ישראל יש אלפי סוגי של היהודי וסוגי בתי בספר פרטיים.
  שאנו מגיעים לחילוני (מה שאני קורא לו "בן משטר" בניגוד ליהודי הבן חורין) היותר מסוגל לחשוב, הסבל שלו בלתי נסבל. הרי החינוך תמיד הוא ממלכתי משטרי, ככה שאין לו אפי' תקווה לנסות לחנך את צאצאיו כפי שהוא מבין מתוך החשיבה החופשית שלו. הוא לא מסוגל לארגן לעצמו בית ספר פרטי. הנה עובדה שהיא לא קיימת במרחב.
  תבינו שיש למשטר אינטרס שהחינוך יהיה לפי האינטרסים של המשטר (הוא צורך הון אנושי בשביל העבדות לתייקונים). הרי לא לחינם המשטר חושק לכפות על היהודי\החרדי לימודי ליבה.
  אני הדגים לכם את זה עם זעקת האבא החילוני בעיתון הארץ לא מזמן. וזה מה שהוא זועק.
  "בתי היקרה, לא נראה לך קצת מוזר כל הקטע?"
  בתוך כחודש נודע לי כי ארבע מחמש החברות הטובות ביותר של בתי (11 וחצי) "נוקטות צעדים" כאלה ואחרים לעבר בנות מינן. במגדר אני מבין קטן, אני מודה, אבל על הסתברות למדתי דבר או שניים
  לפני קצת יותר מחודש, הבת הגדולה אמרה לי שהיא הולכת לפארק עם אלכס. חצופה. בקושי בת 11 וחצי וכבר מודיעה לי שהיא הולכת לפארק ב-19:00 עם איזה ילד שמעולם לא פגשתי ושזאת הפעם הראשונה ששמעתי את שמו. "בטח שאתה מכיר את אלכס. היא היתה בבית שלנו מיליון פעם, זאת החברה הכי טובה שלי", היא ניסתה להרגיע אותי וצחקה במבוכה. היא גם הזכירה לי שכמה ימים קודם לכן, אותה ילדה, שהעבירה אצלנו בסלון לא מעט שעות של בהייה בסמארטפון, החליטה לשנות את שמה מ"אלכסה" ל"אלכס" וביקשה מכל החברות לפנות אליה בלשון זכר.
  כמה ימים לאחר מכן, באקט של אבהות תומכת וראש פתוח, ולאחר התייעצות עם בתי, כבר פניתי לאותה אלכסה בשמה החדש. עשיתי זאת למרות שבאותו שלב, כפי שהסבירה לי בתי לאחר מכן, היא בעצמה כבר לא היתה סגורה אם היא יותר "אלכס" או יותר "אלכסה". מעבר לכך, ממילא מדובר היה במחווה סמלית שלא הציבה אף אחד מאיתנו בפני מצב פוטנציאלי של אי נעימות, וזאת מכיוון שניגוד לעברית – באנגלית אין שום הבדל דקדוקי בין פנייה למישהו בלשון זכר או בלשון נקבה.
  ובכן, לא חלף שבוע והבת שלי הלכה לקניון עם חברה אחרת. אחר כך היא סיפרה לי שאותה חברה גררה אותה בין כמה חנויות הלבשה תחתונה בחיפוש אחר חזייה שתשטיח את החזה שעדיין לא צמח לה. "מה את חושבת על זה", שאלתי אותה, והיא, בטבעיות של מי שהעבירה בחודשים האחרונים יותר מדי שעות בנטפליקס, השיבה: "רק בגלל שמישהי נולדה עם גוף נשי זה לא אומר שהיא צריכה להתלבש ולהיראות כמו אישה, אם בפנים היא מרגישה שהיא משהו אחר".
  נאמן לעיקרון "לא תדבר עם הבת שלך על החזיות של החברות שלה", החלטתי לשנות נושא. והנה, שבוע חלף ולמדתי שחברה אחרת התנשקה עם ילדה מהכיתה. "אבל הן לא זוג", הדגישה הבת שלי והסבירה שהחברה שלה אמנם מאוהבת באותה ילדה, רק שהיא עדיין לא בקטע של קשר רציני. עוד כמה ימים חלפו, כאילו שזה לא הספיק, ותוך כדי עמידה בסופרמרקט, הבת שלי סיפרה לי שחברה טובה אחרת התוודתה בפניה שהיא נמשכת גם לבנות וגם לבנים. מה שנקרא, חצי נחמה.
  לא, אין לי בעיה עם בנות שנמשכות לבנות אחרות, או לצורך העניין, עם בנים שנמשכים לבנים. אבל בעוד שבמיניות ובמגדר אני מבין די קטן, במתמטיקה אני כבר הרבה יותר שולט, ונראה לי די מוזר מבחינה הסתברותית שארבע מתוך חמש החברות הטובות ביותר של בתי נמשכות לבנות אחרות. במילים אחרות, נדמה לי שיותר משיש פה ביטוי אמיתי למשיכה מינית, לפחות אצל חלקן מדובר באיזו אופנה חולפת המשקפת מרד נעורים לא מוצלח. מעין ניסיון לאמץ זהות חדשה, מגניבה, מתריסה, אולי בהשפעת איזו כוכבת TikTok או גיבורת סדרת נעורים פופולרית.
  "הן סתם מבולבלות מכל מה שהן רואות סביבן כל היום", אמר לי חבר ששיתפתי אותו בעניין. יכול להיות. רק שאם אני זוכר נכון, בגיל 11 וחצי אני כבר הייתי סגור על הנטייה המינית שלי ועל כך שאני נמשך לבנות, גם אם באותו שלב הן בעיקר היו סגורות על זה שהן לא נמשכות אלי בחזרה.
  אחר כך שאלתי את הילדה אם לא נראה לה קצת מוזר כל הקטע הזה. היא הביטה בי מבולבלת, מעט פגועה מעצם הדופי שביקשתי להטיל בחברות הטובות שלה. "אם זה מה שהן מרגישות אין בזה שום דבר מוזר", היא השיבה. כבר דמיינתי איך היא באה אלי אחרי כמה ימים ומבקשת גם ממני לקרוא לה בשם נייטרלי, שיכול להתאים גם לבנים וגם לבנות, כמו "ג'וד" או "מורגן".
  "ומה איתך, את אוהבת את השם שלך?" המשכתי. היא משכה בכתפיה ואמרה שהוא בסדר. אחר כך, היא שאלה אם אפשר ללכת לקניון לקנות לה נעלי דוקטור מרטינס חדשות. "בטח שאפשר", עניתי בשמחה. יותר משהיא היתה צריכה עוד זוג נעליים, אני בעיקר רציתי לבלות איתה עוד קצת זמן ביחד.
  ע"כ הכתבה בעיתון הארץ
  ע"כ זעקת האבא על גבי עיתון הארץ. מה אתם חושבים, שזה עבר בשקט?! מיד הגיעה כתבת תגובה בעיתון הארץ ושכנע את האבא שהוא קצת מיושן.
  בקיצור ספרו לי על דיכוי.
  אצל היהודים אם אתה אוהב או לא אוהב את הבתי ספר שלהם, בכל זאת הם פרטיים. תרצה תקים לך בית ספר אחר ששם תלמד גם מדעים. למה זה לא קורה? כי הם חושבים שתרגול בערכים ובמוסר עדיפים על מדעים בגיל הרך. ק"ו שהם עדיפים מלעצב את הילד להון אנושי בשביל הטייקונים הקפיטליסטיים.
  יהודי לעולם לא מפקיר את צאצאיו לחינוך ממלכתי\משטרי. זה מהות היהודי. זה לגמרי לא משנה אם הוא יהודי חסידי חרדי או יהודי חילוני חצי מתבולל בגרמניה.
  זה היה נכון עד הלאומניות המתחדשת. מאז, הלאומניות התחדשת מדכה כל יהודי כולל את היהודים החרדים שלא כורעים ברך ללאומניות הפנאטית הזו.
  כמה רדפו את הפילוסופית היהודיה – חנה ארנדט. עד ארה"ב שלחו אליה את חיילי המוסד לאיים עליה.
  לסיום:
  הדיון שנידון באיזה חברה יש חירות חופש, צריך להתברר על ידי המעשים. אינדיבידואלים שמקימים על עצמם ריבון אדם, לא יכולים לטעון שהם חופשיים וחירותיים. הרי אם זה נכון למה הם מקימים ריבון אדם על עצמם?
  למה לעזאזל היהודים (החרדים) זה אלפי שנים לא עשו את זה ולא עושים את זה הלכה למעשה?
  ואם נשאל, אוקיי, היהודים הם חופשיים ובני המשטרים לא. בכל זאת רואים שאצל בני המשטרים יש התפתחות מדעית וטכנולוגית. מה שאין כן אין חרדי שקיבל פרס נובל?!
  על זה צריך דיון אחר שלא קשור לחירות האדם שנמצא אלא אצל היהודים. חירות וחופש זה רק היהודים. זה נקודה שחייבת להיות מובן מאליו. וזה אגב סיבת האנטישמיות = בן משטר לא מסוגל להכיל את היהודי החופשי ולכן רוצה לאכול אותו חי. וזה הסיבה למה בן המשטר מזרע היהודים (הישראלי) רוצה לאכול חי את היהודי האותנטי\החרדי.
  התשובה האולטימטיבית היא שכמו שהמשטר שולט בכלכלה ככה הוא שולט במדעים. כלומר המשטר מעוניין במדעים בתנאי שזה משרת את המשטר הנה עובדה יש נשק גרעיני בזמן שתרופה לסרטן הרבה יותר קל מפיצוח האטום. ואין תרופה לסרטן. המשטר המערבי ידע לעשות את פרוייקט מנהטן בשביל נשק להשמדת המונים
  https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98_%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%98%D7%9F
  ולא ידע לעשות את אותו דבר בנוגע לתרופה לסרטן.
  ולא רק זה. כל הלימוד מדעים במערב, מתלווה תמיד עם האג'נדה המערבית. אין לימודי מדעים באופן הטהור שאפשר לבן חורין כמו החרדי ללמוד מדעים.
  אני הדגים לכם את זה.
  אני מאוד אוהב האסטרונומיה מאז שאני זוכר את עצמי. ולכן כל חיי אני מחפש ספרים ומאמרים והרצאות בתחום.
  לפני לא הרבה זמן שמעתי הרצאה שלימה על ידי פרופ' צבי מזא"ה. סדרת הרצאות שכדאי לשמוע והיא נמצאת כאן https://www.youtube.com/watch?v=2azQe4mZAvY&list=PLNiWLB_wsOg6iwszTKSiYUOugoFdXUd3B
  לימים יצא הספר. רצתי לקנות אותו. והנה בום בום כל הספר הוא אג'נדה מערבית קטנונית דבילית עד מוות.
  "מהפכת קופרניקוס = האדם לא מרכז היקום". כמה פעמים לדעתכם יש את המשפט הדיבילית הזה בספר?
  נכון המשפט לא כתוב בדיוק כמו שאני כתבתי את זה, אבל זה החור במוח שהספר עושה לקורא הספר.
  ואני שואל אותכם, משמעותית יש כאן מהפכה? האדם הוא מרכז היקום כי רק הוא מודע ליקום. זה שכדור הארץ סובב סביב השמש מה זה אומר שהשמש הוא המרכז? המושג מרכזיות שווה לערך. ואין ערך בכל היום ששווה לאדם שמודע לכך.
  ושאלת השאלות היא למה המערב כל כך מעוניין להוריד את ערך האדם? כי הוא רוצה שליטה באדם!! קרי ריבון אדם על אדם. ועל זה היהודי החרדי לא יכול להסכים.
  ועד דוגמא:
  יצא סוף סוף הספר "מסה על שכל האדם" מאת ג'ון לוק. מחודש עם תרגם חדש.
  פרופ' דוד הד היקר (שאני מאוד מאוד אוהב אותו), כתב שם מבוא ענק של כ60 עמודים.
  ראו כאן את תגובתי לספר: https://www.youtube.com/watch?v=hTSyiuDOtMs
  אני מצטט חלק מדברי משם
  3, לאורך כל המבוא – פרופ' היקר – אתה מחבר (חמש עד עשר פעמים אני לא זוכר בדיוק) את המתמטיקה לאתיקה כאילו הם אחים תאומים אפי' תאומים סיאמיים. ורציתי להבין מה אתה עושה? זה בכוונה? זה אג'נדה שאתה רוצה להכניס בכוח? אתה מתלונן שלוק לא עושה את זה ואפי' הובס לא עושה את זה אלא מעט. אז למה אתה עושה את זה?
  אם המבוא היה כתוב בעברית עממית אני מבין שאתה רוצה לחנך השקפתית את ההמון בדרך הזו שההמון יחשוב שהמוסר אמת כמו מתמטיקה. אבל אין כאן המון, והמשכיל רואה מיד מה אתה עושה, אז למה? אני גם חושב שאתית אסור לך לעשות את זה.
  אני מתנצל מראש שאני מגלה את כעסי בפני הפרופ' היקר. בסך הכל אני אהבתי מאוד מאוד את המבוא, ואני אוהב מאוד את השכל הישר של הפרופ' ואת אישיותו. אבל דבר כזה לא נסלח, א' כי זה שקר, ב' דווקא לוק היה כועס מאוד על כך, ולכן לכתוב את ההשקפה השקרית הזו בתוך ספרו של לוק זה לא אתית.
  אם זה לא היה בכוונה אני מתנצל. אבל בכל זאת אפי' שזה לא בכוונה צריכים לתקן את זה. ולכן חייבים לומר שזה פשוט לא נכון. אמתויות מתמטיות קיימות כשלעצמן, מה שאין כן מוסר. אמתויות מוסר תלוי במטרה והתכלית שהאדם מציב לעצמו = המוסר יחסית למטרה ולתכלית של האדם. והיות שאין מטרה ותכלית שמחוץ להאדם הפרט, ולכן אין המוסר עומד מכוח עצמו. המוסר תמיד מוסכמה אנושית.
  והיות שכך, השרלטניים לא יכולים לכפות את המוסר על האדם, ואז מה הם עושים?! טוענים בשקר שזה כמו מתמטיקה.
  והיות שאני מכיר את הפרופ' היקר (מכמה הרצאות ששמעתי כאן ועוד ועוד) שהוא לא כזה רק להפך, הוא הפך הגמור מכל אלה כנ"ל, ולכן אני כועס, כי הפרופ' כמוני לא רוצה שהשרלטניים יכפו עלינו את המוסר כמו שהמתמטיקה נכפת עלינו מכוח עצמו.
  ע"כ דברי משם.
  בקיצור אילו לימודי המדעים היו טהורים, החרדים היו רצים ריצה עמוק ללמוד מדעים. ההוכחה היא מעצם העובדה שהיהודים עשו את זה תמיד בכל הדורות. הרמב"ם אומר ופוסק שאין אפשרות ללמוד תורה בלי מדע. וכן האבן עזרא טוען את זה. ככה שאנו מאוד מאוד מודעים לכך. אלא כפי שאמרתי, לימודי המדע ואפי' מדעי הרוח במערב, היא איטנרסנטית ולא טהורה. הסיבה כמובן זה השליטה באדם וברוחו = ריבון אדם על אדם.

  אהבתי

 5. max maxmen

  היהודים חזקים בלדעת אייך להשתמש עם המדעים החדשים להביא דורות יותר טובים מה שאין כן רוב ניצול המדעים על ידי המשטרים הם נשק ושכר בנשק ועבדות כלכלית. כל חידוש זה עוד פונקציה להוציא כסף מעבדי המשטר.

  היהודים חזקים למרות שכל בני המשטר בעולם רוצים לאכול אותם חי במיוחד מאז המן. ובמאה האחרונה זה גם מצד בני משטרים מזרע היהודים.

  אבל לא היהודים הוא הנידון כאן, הם כבושים תחת בני משטר פנאטים באכזריות שלא היה בהיסטוריה. אלה הבני המשטר מזרע היהודים, עד כדי כך פנאטים שהם חיים בהכחשה ויש להם בטן מלא על היהודים הכבושים תחתם.
  לא רק שהם פנאטים בינם לבין עצמם = יש להם מדינה קפיטליסטית שבמהות מדינה קפיטליסטית היא לא מדינה לאומית (אין ליהודי זכויות יתר מול הערבי בארץ ישראל), הם גם אכזריים מול הכבושים תחתם שזה אגב אחיהם היהודים.
  לא רק שהם פנאטים מול הכבושים תחתם, אין להם לעצמם חוקה. איפה ראינו מדינה מתוקנת בלי חוקה? ואם כל זה יש להם בטן מלא על החוקה היהודית מול היהודים הכבושים תחתם.

  מה שהכי מטריף שהם רוצים לנהל דיון עם הכבושים תחתם כאילו הם שווים.
  לא ולא, אין דיון ואין וויכוח כל זמן שהם כובשים את שאר היהודים תחתם. שיהודי חסיד מתווכח עם ליטאי. או יהודי אורתודוקסי מתווכח עם רפורמי, אפשר להבין כי שניהם לא כופים את דעותיהם על האחר. אבל שהחילוני בן המשטר או הדתי בן המשטר מנסה להתווכח עם היהודי האותנטי?! אין דיון בכלל!! הרי הם כופים ריבונות על היהודים כולם בארץ ישראל. ומי מהיהודים בחול שמתנגד לריבונות היהודית, הוא בוגד בעיניהם כמו שהם טענו על חנה ארנדט ועוד ועוד.

  שיהודי רב עם היהודי הכובש, הוא לא מנסה להצטדק (הרי הוא יודע את רמת המשכל של בני המשטר ועוד רמת המשכל של בן המשטר מזרע היהודים), הוא מנסה לפעול מול פריץ אכזר כמו בפולין בזמנו.

  החסד שהיהודי עושה עם היהודי הכובש מולו, זה שהוא לא יוצא מולו בנשק כמו כל עם כבוש בהיסטוריה, כי היהודי לא אוחז בנשק.
  ואת זה בדיוק מנצל היהודי הריבוני הפנאט. הוא יודע שהיהודי לא אחוז בנשק ולכן רודה בהם בלי סוף. מה שהורג אותי במיוחד שאצל בני משטר מזרע היהודים, דווקא הרדיפה מול היהודי הכבוש, עושה להם אורגזמה, ככה מקבל לפיד וכמותו עשרות מנדטים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.