מוברחות 2017 Trafficked


לאחרונה יצא לי לראות סרט עצוב, קשה ומדכא בשם טראפיקד 2017 שאני מתרגמו כמוברחות 2017. מדובר על נושא כאוב של עבדות לא חוקית אצל ארגוני פשע בעולם כשהקרבנות העיקריים הם נשים – כלומר, עבדות מינית. הסרט מבוצע כראוי ומומלץ כצפיה של עניין ולא כבידור.

ואני מהרהר בנושא. ברור שהעולם נחמד יותר לאחר שביטלו העבדות. אולם מאידך חלק מהעבדים סובלים יותר מאי פעם, כי העבדות הזו לא חוקית. וכתוצאה מכך האדון מעדיף להרוג את העבדים מאשר לטפל בהם כראוי במצב מסוים. וכן הוא לעולם לא משחרר אותם. וגם אין פיקוח. וגן ממצב ארגוני פשע אלימים לעסוק בתחום.

עוד דבר שמעודד את התופעת הסחר הלא חוקי בבני אדם זה הקרימינלזציה של שירותי המין. זה שולח ארגוני פשע לתחום. משאיר עבריינים לצרוך השירות. מונע פיקוח וכן גורם לכך שהיחס לעובדי התעשיה הלא חוקית הוא יחס ברוטלי כי הפושעים לא רוצים להסתכן בתפיסה על ידי המשטרה.

אז אנו באנו בעום הפרוגרסיבי שלנו לעשות טוב כפי ראות עינינו. אולם אין שוויון ויש כאלו הסובלים יותר בגלל מיגור העבדות הרשמית שביצענו.

ואגב, מדובר בשדה כלכלי המגלגל סכום של כמאה מיליארד דולר בשנה. מה שמסביר מדוע משתלם מאוד לעסוק בתחום.

דבר עצוב הוא גם שיש משפחות וחברות המתאימות קרבן הברחת מין סחר בבני אדם רואים בהן זונות ובכך אין לנשים הללו לאן לחזור והיכן ללכת. וכן הן סובלות כך פעמיים. פעם אחת על ידי ארגוני הפשע ופעם שניה בידי החברה.

חלק מהנשים מגיעים מרצון לאחר שמתמרנים אותן שזו עבודה בשמרטפות. חלק פשוט מתחייבים לשלם סכום כסף גבוה בשביל להבריח את הגבול וצריכים לעבוד עד שמשלמים את החוב וחלק פשוט נחטפים. כך או כך ארגוני הפשע לא משחררים אותן ותמיד מוצאים דרך להשאיר חוב שישעבד את חירות הנשים לטובת הארגון.

והסרט מדבר בעיקר על חטופות או מתומרנות, אבל גם על כאלו שבאו מרצון לזמן מה ולבסוף רימו אותן ולא שיחרררו אותן.

מדובר בסרט עצוב ואלים המתאר נשים במצוקה קשה כשאנו האנשים המהוגנים לא מוקיעים התופעה מספיק ולא מדביקים אותה.

אין לי פתרון לפטור הבעיה ומעניין מה אתם מציעים לשפר העניין.

39 מחשבות על “מוברחות 2017 Trafficked

 1. תרצה הכטר

  כללית, לא אבחר לצפות בסרט כזה. הסוגייה כל כך כאובה ממילא שאין צורך בחשיפה נוספת לזוועה. שאלת כאן מה הפתרון? לדעתי אין לכך שום פתרון מפתיע, פרט לדין הפלילי ולאכיפה. בלי שני הדברים הללו התופעה לא תעלם.

  Liked by 1 person

  1. GeorgVon1 מאת

   השאלה האם אפשר למגר או לצמצם יותר – הרי גם כיום בתקופה המודרנית ארגוני הפשע שורדים ואפילו משגשגים אולי כי מעבר להברחת סחורות נגד המלך מבצע מס – כיום הם עסוקים באמל"ח וסמים ועוד דברים שנוספו כאיסורים במשך השנים

   אהבתי

   1. תרצה הכטר

    היי, החוק הפלילי מקנה למדינה עילה להגיש כתב תביעה, לעצור, להביא לדין את בני העוולה. רשויות החוק, כולל המשטרה חייבים לתמוך באכיפה. זאת בתנאי שמדובר במדינה מתוקנת.
    כבר ראינו איך בחברה החרדית אין דין ואין דיין וכל מי שרואה דברים מדחיק וממלא פיו במים. להם יש חוקים משלהם וכמובן – רבי שאת פיו שואלים ולדבריו מצייתים, כמו בימי קדם.
    האם זה עונה לשאלה האם אפשר למגר או לצמצם יותר?

    אהבתי

    1. GeorgVon1 מאת

     לגבי החברה החרדית, אפשר לקבל עובדים חרדים לארגונים הללו והם יעבירו מידע המעגל שלהם למעגל החילוני.

     ואפשר להשקיע בקמפיין מודעות לחינוך למוגנות מינית.

     דווקא כעת, לפי קריאה באתרים החרדים, נראה שאחרי פרשת משי זהב נהיה לגיטימי לדבר על הנושא ולפעול בעניין ולערב את המדינה.

     כדאי להשקיע במומנטום הזה

     אהבתי

     1. תרצה הכטר

      היי, אני נכנסת לעתים קרובות לאתר "בחדרי חרדים". אני מעודכנת לגבי מה שנכתב שם לגבי משי-זהב וכיו"ב.
      וכעת, לא עדיף שנחייך קצת לקראת החג? – להלן בדיחה מתוך "בחדרי חרדים" אשכול הבדיחות שלהם:

      בשורה משמחת:
      הבן של טראמפ התקבל סוף סוף לחיידר לאחר שהתברר שלאביו אין טוויטר, פייסבוק ושאר מרעין בישין!

      Liked by 1 person

 2. arikbenedek

  גם לי אין דרך לפתור ענין זה, למעט לתת לממשלות ולארגוני החוק הבינלאומיים תקציבים מיועדים ממש לכך. החוק הקונס את הלקוח פוגע בזונות הרחוב, אלה נשים שממש אבל ממש נמצאות בתחתית התחתיות של בני אדם שקופים לגמרי. הן מנוצלות על ידי אוכפי חוק מושחתים, על ידי ברוני סמים, בני נוער חרמנים, שירותי הרווחה ומה לא?!
  עבדים מאז ומעולם בתרבות האנושית נחשבו ל- לא בני אדם. היותם סובייקטים היה פוגע ביכולת של בני אדם אחרים לשעבד אותם, להשתמש בהם ואז להשליך אותם לזבל. [ במקרה הטוב יהרגו אותם. במקרה הרע ישליכו באיזה מקום, כמו שמשליכים כלב בלתי רצוי ].
  העבדות המודרנית מהבחינה הזו אינה שונה. החל מעבדות ילדים במפעלי הכנת נעלים, דרך זנות ילדים וילדות הנמכרות לכך על ידי משפחות עניות בתאילנד או במקומות אחרים בעולם השלישי.
  רק הסכמה בינלאומית ממשית תצליח למגר תופעות עבדות אלה.

  Liked by 1 person

  1. GeorgVon1 מאת

   יש הסכמה בין לאומית בין המדינות המערביות. ובאפריקה לא כל מדינה בעלת יכולת התנגדות בכלל ואולי זה המצב גם בתאילנד. בכל מקרה חטיפות לעבדות מינית יש גם באירופה ובצפון אמריקה – על אף שהמדינות מתנגדות.

   וגם כאן החוק הקונס צרכני זנות מזיק קרבנות סחר אדם בתעשיית המין, שהרי הן במעמדן הרבה יותר גרועות מזנות רחוב.

   מה שכן, אם הייתה זנות חוקית מפוקחת העסק היה קורס.

   Liked by 1 person

 3. אל רום

  חשוב מאוד. יפה שזה נגע לליבך הדבר. תופעה קשה ואכזרית. אגב, ישראל בין המדינות המתקדמות בעולם, במלחמה בסחר בני אדם וכדומה. לא פעם, נשים, ממירות חוב, בעיסוק בזנות, ונהפכות פשוט לג'נק על ידי סרסורים וכדומה.

  הפסיקה והחקיקה ופעולות האכיפה בישראל, מאוד מתקדמות.

  כאן למשל ( משרד המשפטים):

  https://www.gov.il/he/departments/guides/combat_tip?chapterIndex=3

  נשאיר אולי אחר כך, פסק דין קלאסי, יש לא מעט, ואפשר להתרשם, ישירות מן התופעה וההתמודדות איתה.

  Liked by 1 person

  1. GeorgVon1 מאת

   תודה אל רום, אז מונעים כניסה שלהם לארץ ואז מה קורה עם הקרבנות, הן לא נשלחות למקום אחר?

   ומי שכבר הגיע לארץ לוקח הרבה זמן עד שיתפסו אם בכלל

   אהבתי

   1. אל רום

    לא, הם זכאים/ זכאיות להגנה. כמו פליטים נרדפים נניח, ואפילו הרבה יותר מזה. הנה, נצטט מאחד מן הלינקים, אליהם הפניתי ( משרד המשפטים):

    "רשיונות ישיבה

    כחלק מההגנה הניתנת לקרבנות סחר ועבדות בישראל, מדינת ישראל מעניקה רישיונות ישיבה זמניים לקורבנות סחר בבני אדם, המאפשרים למקבל לעבוד בישראל במהלך מתן העדות ושנת השיקום במקלט. מי שמעיד בהליך פלילי, מקבל רישיון ישיבה מסוג ב/1 עד לסיום ההליך – רישיון המאפשר גם עבודה בכל ענף. בנוסף, כל קרבן רשאי להגיש בקשה לקבלת רישיון שהייה מסוג ב/1 לשנה לצורך שיקום, בין אם העיד בתיק פלילי ובין אם לאו. "

    אהבתי

    1. GeorgVon1 מאת

     כן אבל הם מוצאים דרך לסחוט אותן על ידי איום על בן משפחה. רשיון ישיבה זמני לא יגרום לנשים להלשין במעבר הגבול.

     אהבתי

     1. אל רום

      זוהי בעיה אחרת. כתבתי על הגנה פשוט. איך מגינים עליהן הרשויות פה וכו…. הלשנה, זוהי בעיה אוניברסלית. אבל, הן שוהות במקלט גם לא פעם. מקבלות הגנה וכדומה

      Liked by 1 person

   1. אל רום

    שירות בצבא בעיקרון, זה על פי חוק. הגדרת העבדות בכלל, הינה זו, שאדם נחשב קניין של אדם אחר. כלומר, אדם מסויים, נוהג באדם אחר, כאילו הוא חפץ שלו. קניין פרטי שלו. אין לזה קשר לשירות צבאי.

    Liked by 1 person

 4. אל רום

  הנה, נצטט מחוק העונשין הישראלי ( כך פחות או יותר, גם הגדרות בינלאומיות) את הגדרת העבדות ( סעיף 375א):

  "עבדות" – מצב שבו מופעלות כלפי אדם סמכויות המופעלות ככלל כלפי קניינו של אדם; לענין זה, יראו שליטה ממשית בחייו של אדם או שלילת חירותו כהפעלת סמכויות כאמור.

  עד כאן הציטוט:

  ואגב, צריך לתת לנשים הזדמנויות לעצמאות כלכלית. וזה יפתור מאוד הבעיה. נשים גם מאוד מוצלחות מטבען בניהול, פשוט: קידום, חינוך, קריירה, עצמאות כלכלית. וזה יפתור בצורה משמעותית הבעיה. כך אבל, בכל העולם. זוהי מלחמה גלובלית.

  תודה

  Liked by 1 person

   1. אל רום

    לחטופות לא. אבל, בהחלט לנשים שהן בעלות חוב. חד הוריות, וחייבות לפרנס הילדים בכל מחיר וכו…. ואז יורדות לזנות, בשביל לפרנס הילדים ולהחזיק המשפחה.

    Liked by 1 person

  1. GeorgVon1 מאת

   אני באפליקציה מקבל התראה על תגובה למשהו ספציפי

   בכל מקרה, לגבי מה שמונע מנשים לפנות ברצון. אני איתך ומסכים

   אהבתי

 5. אל רום

  אגב, כאן פסק דין חשוב, ממש טרי, בית המשפט העליון של טקסס, פסק שאפשר להמשיך בהליכים, נגד פייסבוק, בטענה של התרשלות וכדומה עניינים סבוכים כרגע, בקשר למסחר בבני אדם למטרות מין וכדומה.

  הקורבנות, נערות צעירות, הכירו גברים באינסטגרם ובפייסבוק, ואלו פיתו אותן, והפכו אותן לג'אנק מיני וכדומה וסחרו בהם לבסוף.

  חשוב לציין, שבארה"ב, יש חסינות או מעין, על פי חוק פדרלי ( ידוע כ- סקשן 230) לפלטפורמות אינטרנט, בקשר לחופש הביטוי וכדומה. אבל, למרות זאת, לא עזר לפייסבוק.

  ושוב מדגיש, העליון בטקסס קבע שאפשר להמשיך בתביעה, לא נקבע עדיין מהותית, האשם של פייסבוק.

  כאן לפסק הדין בעליון של טקסס כאמור:

  https://bit.ly/3h3TZRQ

  נ.ב: מי שלא מבין משהו, יכול לשאול כמובן…..

  Liked by 1 person

   1. אל רום

    ממש לא. לא ראית ממש. אתה מבלבל כנראה עם משהו אחר. זה פסיקה ממש טריה. היא לא לגופו של ענין ממש עדיין כפי שכתבתי.

    ופייסבוק לא הרוויחה כלום. היא נתבעת בגין רשלנות. על כך, שלא הזהירה מפני התופעה. על כך שלא מנעה התופעה. לא ביררה גילאים של משתמשים וקשר בינהם וכו….

    מה שכן, יש איזה היבט כללי בתביעות, בקשר למעין רווחים. וזה תביעה על סמך חוק בטקסס של עשיית רווחים בקשר למסחר דנן בבני אדם. אבל, לא שפייסבוק הרוויחה ישירות מן הענין, אבל, בגדול נטען, שזה כמובן מגדיל את בסיס המשתמשים שלה, את האטרקטיביות של פרסום בפייסבוק ממילא וכו….

    Liked by 1 person

     1. אל רום

      בסדר, אבל, זה לא שהרוויחה ישירות כמובן מן הסחר. אלא, באופן כללי, היא מרוויחה מפרסומות נניח, וככל שיש לה יותר משתמשים, אז היא מקבלת יותר על כל שטח פרסום.

      כך או כך, זה לא העיקר בתביעה. העיקר בתביעה, זה רשלנות פשוט. הפרת חובה נניח. חובה להזהיר קטינים קטינות, לוודות גיל של משתמשים וכו…. הם אפילו התעלמו מטענות של הורים לגבי הסכנה או האירועים עצמם ממש.

      Liked by 1 person

     2. אל רום

      ואגב ג'ורג', אני מפנה בלינק לעי"ל, לפסק הדין עצמו…. לא לכתבה כמובן אם לא הבנת. אני רואה שאתה קורא לכתבה, פסק דין משהו. רק שתדע.

      Liked by 1 person

      1. GeorgVon1 מאת

       חלילה, אתה אכן מפנה לפסק דין של שלושים ומשהו עמודים, ואני הכרתי העניין מכתבה. אכן חלש יותר. אתה השקעת יותר.

       אהבתי

 6. אל רום

  כן, סתם הבהרה שאולי לא הבנת שעסקינן בפסק הדין ממש.

  ועוד, מי שרוצה, יכול לקרוא בעמוד 4 בפסק הדין למשל, ממש בשורה האחרונה, כיצד האמא של אחת הנפגעות,
  נאנסות, נסחרות, פנתה לפייסבוק, הבהירה להם מה הולך פה, והם אפילו לא ענו לה. מטורף לגמרי.

  Liked by 1 person

   1. אל רום

    כן ברור שבדיעבד זה מטורף. טוב גם ברור שלפייסבוק, אין ענין לתמוך בדברים כאלו של סחר בבני אדם למין וכדומה. זה בדיעבד, והם נתבעים על רשלנות למעשה, רשלנות או מעין.

    יש להם מועצה חיצונית, שקובעת מדיניות של מחיקות וכדומה. אצלם פוליטי זה סיפור שונה, שונה מאשר משהו שעל פניו, נראה תחילה אישי ותמים כפי ההתכתבויות בפסק דין, שהתחילו עלק תמים ואישי.

    רק לא הבנתי, מה הקשר בין הבלוג פה לפייסבוק ? איפה הם מחקו לך מה ? אם יורשה לי לשאול…..

    Liked by 1 person

    1. GeorgVon1 מאת

     תנסה להעלות קישור לבלוג שלי בפייסבוק. יום בהיר אחד הם נמחקו לי את הקישורים ששמתי אי פעם בפייס לבלוג. ובעצם הם מונעים ממני להפיץ מאמרי הבלוג באינסטגרם ובפייס – אפילו בהודעות.

     כל ניסיונותי לתקן המצב עלו בתוהו. אין שם עם מי לדבר. הם פשוט טוענים שזה נגד חוקי הקהילה. נראה לי שהם חושבים שזה פייק ניוז. ברם זה בלוג ולא אתר חדשות

     אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.