נתניהו, סיגריות, הפלות וכריתת עצים במדינה היהודית


הייתה לנו שיחה במקום העבודה בוקר אחד, היינו כמה חבר'ה מהמינים\המגדרים השונים. חבר אחד שם גינה את נתניהו תוך כדי שפיו מלא בעשן על כך שהוא העלה את מחירי הטבק, ולכן הוא רכש כעת כמה סטוקים בחו"ל במחיר של ארבע חפיסות בארץ.

חבר שני הגיב לו שזה כחלון בכלל ולא ביבי.

הגיב לו הראשון שזה ביחד בשת"פ. חבר שלישי אמר שנמאס לו שבהצלחות של עידן נתניהו, כגון רפורמת הסלולר, הקרדיט הולך לכחלון, אולם כשכחלון מעלה את מחירי הטבק אז אנשים אומרים שזה ביבי. צריך לא להיות מגמתיים.

אני הגבתי שזה מערכתי. יש כאן מזימה של גורמים במדינה לדחוף את המעשנים לפינה החברתית ולהפוך אותם למצורעים בעיני החברה. לאט לאט הציבור מסתכל על המעשנים כאילו הם מדביקי איידס מסוכנים. כאילו הם חרדים\יהודים טפילים החיים על חשבון תושבי המדינה. ועוד יש כאן נציגי ציבור ושלטון האומרים שזה בשביל לעזור למעשנים ולהציל את החיים שלהם. ואז אמרתי שמממנים ומעודדים הפלות, אבל את המעשנים מבזים.

חברה אחת התחילה להגיד שזה לא ככה יש הבדל בין אדם שמזיק לעצמו לבין אדם שמזיק לאחר – האשה ההרה שמשמידה את עוברה, זה הגוף שלה והיא לא מזיקה לאחר.

אמרתי לה שגם המעשן – זה הגוף שלו הבחירה שלו והוא מזיק כשהוא מעשן במרחב שלו רק לעצמו ולכאורה כשהוא חולה ומת בגיל צעיר יותר מן הממוצע אז הוא חוסך למדינה כסף כי היא לא צריכה לטפל בו ולהעביר לו כסף בגיל הזקנה שהרי הוא מת.

היא טענה שזה לא נכון שהמדינה מעודדת הפלות.

הוספתי ואמרתי שמי שמקצר את החיים שלו, המעשן, זה לא לגיטימי והמדינה פועלת במזימות שונות להפחית העישון ולנצל את כספו של המעשן – ובשם הטיעון שהוא לא יודע להחליט וצריכים לעזור לו להציל את החיים של עצמו. אולם כשאשה רוצה לקצר חיים זה בסדר ובעידוד המדינה.

אז החברה וחברה אחרת אמרו שעובר זה לא חיים. וכעת חבר זכר אחר אמר, מה זה אם לא סוג של חיים ולמה המדינה לא מתערבת פה נגד העניין כמו שהיא פועלת נגד המעשנים?

אני סיימתי ואמרתי שפה בארץ הציונית יותר קשה לכרות עץ מאשר להפיל. ונתניהו נכנע לשמאל ורודף מעשנים למען הצלת חיים ובמקביל מאפשר השמדת עוברים.


להלן כמה ציטוטים למי שרוצה להעשיר את עולמו:

"כל אישה המעוניינת להפסיק את ההריון, רשאית לפנות לוועדה להפסקת הריון."
מאתר כל זכות
15. (א) לא יכרות אדם אילן מוגן או עץ בוגר ולא יעתיקו וכן לא יוביל אדם אילן מוגן או עץ בוגר או חלק מהם, שלגביהם קבע השר כי הובלתם טעונה רישיון, והכל אלא אם כן קיבל תחילה רישיון לכך מפקיד היערות.
מפקודת היערות

בגלל האצת הבנייה: משרד החקלאות מקצר את הדרך לכריתת עצים

אחד מצווארי הבקבוק המכבידים ביותר בהליכי היתר בנייה הוא קבלת אישור מפקיד היערות לכרות עצים. על פי הרפורמה של משרד החקלאות להגדלת הוודאות התכנונית וקיצור ההמתנה להיתר, רישיון כריתה מושהה יינתן כבר בתב"ע

כלכליסט

4 מחשבות על “נתניהו, סיגריות, הפלות וכריתת עצים במדינה היהודית

 1. ethy ab

  האם גם אצלך אתה רןאה כיתוב בירוק מזעזע?
  ממש קשה לקרוא או שזה רק אצלי.
  ולגבי המאמר, מחדשות היום, אין תרופות בבתי המרקחת.
  כנראה שחברות התרופות לא מרוויחות מספיק.
  מה יהיה???
  עצוב מאוד.

  אהבתי

 2. Ivri-BenKohelet

  זו התייחסות כללית מדי, אך לא כל ההפלות זהות. בשלבים מוקדמים יותר של ההריון זו אינה קטיעת חיים, ורק מתקופה מסוימת במהלכו זה אכן יכול להיחשב כך.
  לגבי העישון יש גם נזק לזולת ולא רק לגוף המעשן עצמו, כי מעשנים מכורים לרוב יעשו זאת גם בקרבת אחרים והם ניזוקים בעישון פסיבי.
  אני בכלל סבור כי זו החמדנות לכסף שהעלתה את מחירי מוצרי העישון, העובדה שכביכול נלחמים למען "הצלת חייהם" היא פשוט תירוץ נוח כדי להשיג את החמדנות הזו.

  Liked by 2 אנשים

  1. GeorgVon1 מאת

   עברי, הנני מסכים שיש הבדל נורמטיבי בין זמן ההפלה. ואגב כאן יש הבדל בין הדת היהודית לקתולים. פשוט לא חשתי לפרט כי רציתי לתאר אבסורד – אפשר להגיד שאני מדבר על הפלה של עובר בזמן היריון הנחשב קטיעת חיים.

   לגבי חמדנות, לא אתפלא אם אתה צודק, באתי לתאר אבסורד ולצחוק.

   למעשה אני לא נגד הפלות כי זה ודאי אסור כי זה רצח. אני אומר זה הפסקת חיים. ואיני רואה בזאת רצח. אני מכיר בכך שיש הבדל בין הרג עובר גם בחודש התשיעי לבין הרג אדם בוגר – וזאת כי זה המנהג המוסרי החברתי המקובל.

   אולם כספקן אני אומר מדוע שאני אתמוך בכך ולכן מהחצי השני של הטרימסטר הראשון של ההיריון אני כבר בספק – וכאן אני מושפע מנורמות היסטוריות דתית-יהודיות

   Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.